Wymowa

Konwersacja i wymawianie zdań po angielsku

Konwersacja i wymawianie zdań po angielsku

Rozpoczęcie konwersacji w nowym języku, jakim jest angielski, kiedy zaczynamy się go uczyć jest bardzo trudne dla większości z nas, ponieważ nie jest tym samym znajomość gramatyki języka czy umiejętność składania zdań w całość, co próba prowadzenia płynnej i spójnej rozmowy z drugą osobą. Jedynym sposobem na pokonanie tej przeszkody jest mówienie jak najwięcej, nawet jeśli na początku popełniasz błędy. Istnieje również kilka innych wskazówek, które mogą pomóc przyspieszyć ten proces.

1. Staraj się uczyć zdań, a nie tylko pojedynczych słów.

Wiele osób uczy się tylko słówek, a następnie próbuje połączyć je w zdania. Nie chodzi nam o to, że jest to złe, ale czasami nie jest to optymalne, ponieważ sprawia, że nauka jest nieco wolniejsza niż gdybyś starał się zapamiętać zdania. Powodem, dla którego nauka fraz jest bardziej efektywna jest to, że w ten sposób uczysz się kilku słów używając tej samej ilości energii i czasu, co gdybyś skupiał się na nauce pojedynczych słów.

2. Nie tłumacz.

Kiedy chcesz stworzyć zdanie w języku angielskim, nie tłumacz słów z twojego języka ojczystego tak jak są one w nim wypowiadane. Szyk wyrazów będzie prawdopodobnie zupełnie inny, a zdanie nie będzie nawet zrozumiałe.

Najpopularniejsza aplikacja do nauki angielskiego

3. Nie ćwicz tylko czytania i słuchania: mówienie jest niezbędne.

Czytanie i słuchanie po angielsku bardzo pomoże ci w nauce języka, ale jedynym sposobem na osiągnięcie płynności i spójności w wyrażaniu siebie jest praktykowanie mówienia w tym języku. Wiele osób zna język bardzo dobrze, ale kiedy muszą mówić, to utkną i będą zdezorientowani, ponieważ nie rozwinęli tej umiejętności w takim stopniu jak inni. Ćwicz mówienie na głos przez cały czas, aż twoje usta i umysł zaczną przyzwyczajać się do języka i będziesz mógł mówić coraz płynniej.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci i wkrótce będziesz w stanie rozmawiać po angielsku bez większych problemów.