Wymowa

Ćwicz angielski rozmawiając ze samym sobą

Ćwicz angielski rozmawiając ze samym sobą

Jednym z najłatwiejszych, najszybszych i najprostszych sposobów na ćwiczenie języka angielskiego jest rozmowa z samym sobą. Wiemy, że mówienie do siebie brzmi jak coś, co robi szalona osoba, ale w rzeczywistości jest to najlepszy sposób na doskonalenie znajomości języka i możesz to robić zawsze i wszędzie, ponieważ nie potrzebujesz niczego poza sobą: możesz wykorzystać swój wolny czas, np. w drodze do szkoły, kiedy stoisz w korku lub przed snem. Jest to tak proste, jak zadawanie sobie pytań po angielsku i odpowiadanie na nie, lub opowiadanie w myślach po angielsku, co robisz w danym momencie.

Nauka języka obcego może być bardzo powolnym i żmudnym procesem. Aby poprawić swoją skuteczność, ważne jest ćwiczenia konwersacji w języku angielskim tak często, jak to tylko możliwe. W ten sposób poprawisz również swoje słownictwo, ponieważ łatwiej będzie ci zapamiętać nowe słowa, których użyłeś w rozmowie. Wiemy, że nie jest to łatwe, ponieważ możesz nie mieszkać z ludźmi, którzy mówią po angielsku lub po prostu nie masz czasu, aby rozmawiać z kimś po angielsku, więc rozmowa z samym sobą jest najlepszym sposobem na ćwiczenie.

Pamiętaj, że nauka nowego języka wymaga wiele wysiłku i wytrwałości; na szczęście istnieje wiele technik, które pozwalają przyspieszyć ten proces, nie przeszkadzając ci w wykonywaniu innych obowiązków czy codziennych zadań.

Wskazówki do nauki języka angielskiego

1. Słuchaj angielskiego codziennie, to pomoże ci lepiej zrozumieć wymowę; możesz słuchać angielskiej muzyki, podcastów lub filmów.

2. Ćwicz każdego dnia i bądź konsekwentny.

3. Wyznaczaj sobie krótkie cele; nie próbuj stać się dwujęzyczny w krótkim czasie, wyznaczaj sobie cele takie jak nauczenie się określonej liczby czasowników nieregularnych w ciągu dwóch tygodni, lub dobre wymawianie trudnych słów w czasie krótszym niż miesiąc. Te krótkie cele sprawią, że będziesz poruszać się w stałym tempie i nie będziesz się frustrować.

4. Powtarzaj na głos wszystko, co usłyszysz w języku angielskim.

5. Oglądaj filmy w internecie, aby poprawić swoje rozumienie ze słuchu.

6. Oglądaj seriale i filmy w języku angielskim.

7. Pobierz aplikacje do nauki języka angielskiego.

8. Wykonuj krótkie tłumaczenia w ciągu dnia: możesz spróbować mentalnie przetłumaczyć na angielski znaki, które widzisz na ulicy, lub reklamy, które słyszysz.

9. Nagraj siebie mówiącego po angielsku, abyś mógł posłuchać swojej wymowy i poprawić to, czego nie mówisz poprawnie.

10. Naucz się jakiegoś tematu w języku angielskim i naucz go przyjaciela, który również próbuje się uczyć; uczenie kogoś innego pomoże ci w praktyce.