Nauka

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Każdy z nas oglądając serial czy film w języku obcym pomyślał sobie jak wygodnie byłoby oglądać go bez napisów. Albo będąc na wycieczce w Hiszpanii wsłuchiwał się w pełne emocji rozmowy tamtejszych mieszkańców i zastanawiał się o czym oni rozmawiają. Jeśli do tej pory twoja nauka języka obcego nie dawała żadnych efektów, za chwilę dowiesz się co zrobić, żeby w bardzo krótkim czasie uzyskać jak najlepsze wyniki.

Immersja

Jest to zanurzenie w języku, im większy kontakt z językiem obcym ma twój mózg, tym lepiej i szybciej go przyswaja. Zmień język swojego telefonu na angielski, słuchaj zagranicznego radia, oglądaj obcojęzyczne filmy. Sposób imersji i badania nad jego skutecznością zostały świetnie opisane na portalu naukowcy.pl.

Regularne powtórki

Miałeś w szkole same piątki z języków obcych, a kilka lat po jej zakończeniu nie jesteś w stanie powiedzieć nic więcej, niż „nazywam się…” czy „pochodzę z …” ? Nic dziwnego. Kiedy nie używamy jakiejś umiejętności przez dłuższy czas, nasz mózg uznaje to za niepotrzebne i powoli to zapomina. Dlatego tak ważne są regularne powtórki – raz na tydzień przejrzyj swoje stare zeszyty z angielskiego czy hiszpańskiego, by twój mózg miał okazję przypomnieć sobie pewne informacje.

Mów, mów i jeszcze raz mów

Nawet jeśli popełniasz błędy. Jeśli masz okazję chodzić do szkoły, albo szkoły językowej, wykorzystuj każdą okazję do odpowiedzenia na pytanie, czy opowiedzenia o czymś. Nauczyciel poprawi twoją wymowę i skoryguje ewentualne błędy. Jeśli jesteś samoukiem, mów sam do siebie – ważne jest to byś robił to na głos, wtedy twój mózg lepiej będzie przyswajał język.

Stosując się do tych prostych zasad twoja nauka będzie przebiegała szybko, skutecznie i przyjemnie, nareszcie zobaczysz, że język obcy jest do opanowania!