Język angielskiNauka

Nauka angielskiego, kiedy nie masz czasu

Nauka angielskiego, kiedy nie masz czasu

Wiemy, że nie zawsze jest czas na ćwiczenie angielskiego, pomiędzy szkołą, pracą i codziennymi zajęciami, znalezienie chwili na naukę języka może być dość skomplikowane. Ale nie martw się, istnieje kilka sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas i być w stanie ćwiczyć choć przez chwilę każdego dnia, oto kilka wskazówek jak to zrobić.

W transporcie publicznym.

To jeden z najlepszych momentów, które możesz wykorzystać na naukę, dla wielu osób podróżowanie komunikacją miejską oznacza utratę kilku godzin z życia każdego dnia. Najgorsze jest to, że są to godziny w których nie robisz nic poza czekaniem na dotarcie do celu. Wykorzystaj ten czas na naukę angielskiego, noś swoje książki w plecaku i podczas podróży korzystaj z okazji.

W samochodzie.

Jeśli nie korzystasz z transportu publicznego, najprawdopodobniej będziesz prowadzić samochód, w tym przypadku ćwiczenie lekcji z książkami nie jest najbardziej wskazane. To, co możesz zrobić, to wziąć płyty CD do nauki angielskiego lub podcasty i słuchać ich w samochodzie, to pomoże ci ćwiczyć bez konieczności rozpraszania się po drodze.

Kiedy jesteś sam.

Możesz to robić cały czas, a nawet lepiej, bo możesz to połączyć z innymi zajęciami. Po prostu myśl po angielsku, kiedy coś robisz lub pracujesz, mów do siebie po angielsku, opowiadaj co mówisz, co planujesz robić przez resztę dnia lub inne proste rzeczy, to sprawi, że twój mózg będzie zajęty językiem angielskim.